Informavimas apie pažeidimus ir korupcijos prevencija
Susipažinti su UAB Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA) galiojančia informacijos apie pažeidimus pateikimo ir nagrinėjimo tvarka, korupcijos prevencijos veikla ar pranešti apie pastebėtą pažeidimą VIPA galite pasirinkę jus dominančią sritį apačioje.
VIPA veikiantis saugus informacijos apie pažeidimus teikimo kanalas yra atviras tiek esamiems ar buvusiems įmonės darbuotojams, tiek visiems kitiems fiziniams ir juridiniams asmenims.
Asmens ir pateiktos informacijos konfidencialumą – garantuojame.
Pranešti galite apie:
-Galbūt rengiamą, daromą ar padarytą nusikalstamą veiką ar administracinį nusižengimą;
-Darbo pareigų ar profesinės etikos normų pažeidimą;
-Bet kurį kitą grėsmę viešajam ar privačiajam interesui keliantį pažeidimą VIPA.
Informaciją apie pastebėtą pažeidimą VIPA galite pateikti šiais būdais:
1.Tiesiogiai atvykus į VIPA (Gedimino pr. 18/ Jogailos g. 2, 01103 Vilnius);
2.Atsiunčiant informaciją apie pažeidimą 1 punkte nurodytu adresu paštu. Siunčiant paštu rekomenduojame papildomai nurodyti, jog informacija skirta „KOMPETENTINGAM SUBJEKTUI ASMENIŠKAI“.
3.Elektroniniu paštu pazeidimai@vipa.lt
4.Užpildant žemiau esančią formą:
Informaciją apie pažeidimą 1-3 punktuose aptartais būdais rekomenduojame pateikti užpildant pranešimo apie pažeidimą formą, patvirtiną Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. lapkričio 14 d. nutarimu Nr.1133 „Dėl Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymo įgyvendinimo“, kurią galite rasti paspaudę ant šios nuorodos.
Būsime dėkingi, jei teikdami informaciją apie pažeidimą nurodysite savo kontaktinius duomenis, kuriais būsite informuoti apie Jūsų pranešimo nagrinėjimo eigą ir rezultatus.
Su VIPA gautos informacijos apie pažeidimus administravimo taisyklėmis galite susipažinti paspaudę ant šios nuorodos.
Pateiktos informacijos vertinimą atlieka VIPA teisininkė Indrė Svidenė, tel. nr. (8 5) 203 4 326.
Primename, kad melagingą informaciją pateikęs, valstybės, tarnybos ar profesinę paslaptį atskleidęs asmuo atsako teisės aktų nustatyta tvarka.
Aktualūs teisės aktai:
Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymas.
Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. lapkričio 14 d. nutarimas Nr. 1133 „Dėl Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymo įgyvendinimo“.
VIPA, siekdama užtikrinti skaidrią bei veiksmingą įmonės darbuotojų veiklą, vykdo nuolatinę korupcijos ir sukčiavimo prevencijos kontrolę.
Už korupcijos prevenciją VIPA atsakingi: Indrė Svidenė, Teisės ir atitikties skyriaus vadovė, tel. nr. (8 5) 203 4 326, indre.svidene@vipa.lt .Vilmantas Midvikis, Veiklos rizikos skyriaus vyr. veiklos rizikos analitikas, vilmantas.midvikis@vipa.lt, tel.nr. (8 5 )203 4 691 – korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymas ir išvados parengimas.
Korupcijai atsparios aplinkos kūrimo priemonės:
Su VIPA Interesų konfliktų valdymo politika kviečiame susipažinti paspaudus ant šios nuorodos.
Su VIPA darbuotojų etikos kodeksu kviečiame susipažinti paspaudus ant šios nuorodos.
Su VIPA korupcijos prevencijos politika kviečiame susipažinti paspaudus ant šios nuorodos.
Su VIPA korupcijos prevencijos priemonių planu 2020-2023 m. ir jo įgyvendinimo statusu kviečiame susipažinti paspaudus ant šios nuorodos.
Su VIPA išvadomis dėl korupcijos pasireiškimo tikimybės kviečiame susipažinti paspaudus: 2022 m. išvada.
Su VIPA pareigybių, į kurias prieš asmenį skiriant į pareigas kreipiamasi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) dėl informacijos pateikimo, sąrašu kviečiame susipažinti paspaudus ant šios nuorodos
Kita aktuali informacija:
Paramos gavėjai, turintys įtarimų dėl sukčiavimo, taip pat gali kreiptis tiesiogiai į Europos komisijos Europos kovos su sukčiavimu biurą, spausti ant šios nuorodos.
Taip pat kviečiame teikti siūlymus VIPA taikomų korupcijos ir sukčiavimo prevencijos priemonių gerinimui ir atitinkamai taisytiniems teikiamų paslaugų procesams ar procedūroms.
Informuojame, kad apie įtariamus neskaidrius ES struktūrinės paramos panaudojimo atvejus galite pranešti interneto svetainėje (spausti čia).
Taip pat informaciją apie neteisėtus veiksmus, vadovybės korupcijos atvejus galite pranešti Specialiųjų tyrimų tarnybai interneto svetainėje www.stt.lt
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai – www.fntt.lt galite pranešti apie nusikalstamas veikas ir kitus teisės apžeidimus, susijusius su ES ir užsienio valstybių finansinės paramos lėšų gavimu ir naudojimu, teisės pažeidimus finansų sistemai.